Zigon Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

0
4750

Evimiz de en pratik kullanımı olan eşyalarımızdan biriside Zigon sehpalar olmuştur. Çünkü özellikle çay kahve gibi içecekleri tüketirken sehpaya koyar ve koltuk üzerinde dökülmemesi adına bir pratiklik oluşturmuş oluruz. Fakat sehpalar üzerin de zamanla özellikle altlık bulunmaz ise çay bardağının ya da kahve fincanının sıcaklığından kaynaklı izler kalmaktadır. Bu gibi durumlar da seçeceğimiz mobilya cinsi çok önemlidir.

Zigon Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zigon Sehpa
Zigon Sehpa

Genelde ayakları konusun da sıkıntılar yaşarız ve dört bacaklı dediğimiz Zigon Sehpa bizlere bu sıkıntıları zaman içerisinde göstermektedir. Ayakları kırılır ve zamanla sehpalarda büyük sorunlar oluşur. Bu yüzden Zigon Sehpa alırken nelere dikkat etmeliyiz? Sorusuna cevaben en iyi yöntem yuvarlak bacaklı dediğimiz sehpalar olmaktadır. Yuvarlak ayakları ile kırılma gibi durumların dört ayaklı sehpalara nazaran daha az konumda yer almaktadır.

Renkli zigon sehpa
Renkli zigon sehpa

Sehpalar kulanım amacı ile bizlere birçok pratikler sunmakta ve tek kişi yemeklerimizi daha bu sehpalar üzerinde yiyebilmekteyiz. Satın alırken elbette kendi zevkimize göre seçimler yapacağız fakat en iyi seçim yine koltuk takımlarımıza uyum sağlaması evimizin boyasına uyum sağlaması gibi birçok etkenler yer almaktadır. Seçimlerimiz esnasın da genelde kahverengi ve siyah tonlara ağırlık veririz böylelikle birçok eşyalarımıza uyum sağlamakta zorluklar çekmemektedir. Zigon Sehpa alırken kaliteyi de her zaman ön planda tutmalıyız. Kısa sürede kırılacak dökülecek sehpalardan uzak durmalıyız. Çoğunlukta Sunta olan sehpalar zamanla aşınıyorlar ve alt kısımlarında sürekli dökülmeler meydana getirerek evimizi kirletiyor. Ama MDF olan sehpalarımız hem daha dayanıklı oluyor hem de Suntada ki gibi dökülmeler yaparak etrafı kirletmiyor.

Zigon sehpalar
Zigon sehpalar

Sehpaları satın alacağımız yer de mutlaka bu özellikleri satan firmaya soralım ve daha kaliteli sehpa almak adına adımlarımızı atalım. Sehpaların boyutları da oldukça önemlidir çok yüksek sehpalardan ve ağır olan metal yapım gibi sehpalardan uzak duralım. Hem taşıma esnasın da zorluklar çekeriz hem de kulanım pratikliği açısından problemler yaşamaktayız.

Yine aynı şekilde üstü cam ile kaplamalı zigon sehpaları da yer almaktadır fakat bu sehpalara yapılacak olan ağır bir hamle camın kırılmasına sebep olabilir bu yüzden mobilya üzerine ağırlıklar vermek daha mantıklıdır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here