Zamanın Durduğu Ev

0
3106

Zaman bu evde 80 yıldır ilerlemiyor. Zaman bu evde dondu… İngiltere Ryton-on-Dunsmore, Warwickshire‘da çok farklı bir çiftlik evi var. Bu evin kapısından içeri adım attığınızda kendinizi zamanda yolculuk yapmış hissedecek ve bir anda 1940’lara gittiğinizi sanacaksınız.
Peki nedir bu seksen yıla yakın süreden beri değişime uğramadan günümüze kadar gelen bu çiftlik evinin hikayesi? Audrey ve Jack NEWTON isimli kardeşler seneler evvel anne ve babalarını kaybedince bu çiftlik evinde iki kişi yaşamaya başladılar. Bu iki kardeşin ikisi de hayatları boyunca hiç evlenmedi ve çocuk sahibi de olmadılar. Kısa zaman önce hayatlarını kaybeden bu kardeşler; anne ve babalarının ölümünden sonra evlerinin içindeki zamanı adeta dondurdukları ortaya çıktı. Kardeşler, ömürleri boyunca evin dekorasyonunda en ufak bir ayrıntıyı bile değiştirmeden yaşamışlar.

Zamanın Durduğu Ev

Bu güzel çiftlik Newton kardeşlerin anne babalarıyla mutlu yaşadıkları yıllarda nasılsa, kardeşler öldüklerinde de aynı şekilde durduğu görüldü. 2. Dünya Savaşı öncesindeki İngiltere’ye dair bir çok ayrıntıyı içerisinde barındıran bu çiftlik evinde iki kardeş çok garip bir hayat yaşamış gibi görünüyor.

2011 yılında Audrey Newton’un ve sonrasında da kardeşi Jack’in hayatını kaybetmesinin ardından çiftliğin miras kalacağı kimse kalmadı. Bu yüzden çiftlik evinin içindeki tüm eşyalar malesef bir açık arttırmayla dağıtılıp sonrasında çiftlik evi satışa çıkartılacak.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here