Küçük Evler İçin 10 Akıllı Çözüm

0
5543

Eğer, küçük bir eviniz varsa; dekorasyonu daha da önemli olur. Yanlış seçimlerle, sıkış tepiş ve içinizi daraltan bir eve sahip olmak durumunda kalabilirsiniz.

1. Duvarlarınızı da Değerlendirin
Duvarlarınızı boş bırakmayın. Hem şık hem de yerden tasarruf etmenizi sağlayacak dekoratif raflar ya da kitaplıkları ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-01

2. Yataklarınız Mutlaka Bazalı Olmalı
Bazalar, eşya saklamak için önemli mobilyalardan bir tanesidir. Geniş depolama özelliği bulunan bir baza sayesinde, sık sık kullanamadığınız pek çok eşyanızı ortadan kaldırabilirsiniz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-02

3. Dolap Kapaklarınızda Sürgülü Olanları Tercih Edin
Hangi odada olursa olsun, eğer kapaklı dolap kullanmanız, önünde yaklaşık 40-50 cm boşluk bırakmanızı gerektirir. Bu da yerden büyük bir kayıptır. Bunun yerine sürgülü dolap kullanarak, yer kazancı sağlayabilirsiniz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-03

4. Orta Sehpalarınız Oturmak İçin de Kullanılabilsin
Klasik orta sehpalar yerine puflu sehpaları kullanırsanız, bir misafiriniz geldiği zaman yer kalmazsa, puf olarak da kullanılabilir.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-04

5. İnce ama Uzun Dolaplar Kullanın
Dolap kullanımında kalın derinliği olan modelleri tercih etmeniz, evinizin büyük bölümünün kapanması anlamına gelir. Bu nedenle uzun ama eşyalarınızı tek sıra dizebileceğiniz geniş dolaplar tercih etmeye bakın.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-05

6. Genişleyen Masaları Tercih Edin
Eğer aileniz kalabalık değilse, bu masalar çok kullanışlı. Küçük görünen açılabilir masaları, misafiriniz geldiğinde 2 katına kadar çıkabiliyor.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-06

7. Televizyon Üniteniz Çok İşlevli Olsun
TV üniteleriniz, yalnızca birer televizyon ünitesi olmakla kalmasın ki küçük evinize istediğiniz gibi sığabilin. Rafları ve çekmeceleri olan televizyonluklar sayesinde, kitaplarınızı ya da küçük eşyalarınıza da yer bulabilirsiniz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-07

8. Dolap Kapaklarınızda Raf Bulundurun
Dolaplarınızın kapak kısmına monteleyebileceğiniz raflar sayesinde, tavalarınızı ve ufak mutfak eşyalarınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-08

9. Evdeki Fazla Eşyaları Uzaklaştırın
Dekorasyonunuzu ne kadar güzel yapsanız da, evdeki fazla eşyalar nedeni ile eviniz olduğundan daha dar ve dağınık durur. Bu nedenle, küçük sehpalar, gereksiz aksesuarlar gibi aslında evinizi daha güzel göstereceğini umduğunuz gereksiz eşyaları bir an önce evinizden uzaklaştırın.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-09

10. Yatak, Kanepe ve Çekmeceniz Tek Mobilyada
Özellikle bekârlar için, çok kullanışlı mobilyalar bulunuyor. Tek bir mobilyayı hem kanepe, hem yatak hem de eşyalarınızı koyabileceğiniz bir depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

kücük-evler-icin-10-akilli-cozum-10

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here