Kartonpiyer Seçimi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
6389

Tavan dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan kartonpiyerler, farklı model ve uygulama şekilleri ile evlerin daha şık durmalarını sağlıyor. Birçok alanda kullanım imkânına sahip olan kartonpiyerlerin, kullanılacak alana uygun özellikte olması dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Uygulama sonrasında ortaya çıkan görüntüler hayranlık uyandıracak düzeyde şık durmaktadır. Kartonpiyer kullanılan yerlerdeki ışık seçimindeki doğru tercihlerde kartonpiyer şıklığını ortaya çıkarmayı başarmaktadır.

Kartonpiyer Seçiminde Yapılan Hatalar

Kartonpiyer Seçimi
Kartonpiyer Seçimi

Kartonpiyer seçerken gerekli şıklığı tam anlamıyla görebilmek için, uygulanacak alanın özellikleri göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Küçük alanlarda gösterişli kartonpiyer uygulamalarının güzel duracağı düşünülse de, ortaya çıkan sonuç pek düşünülen gibi olmayacaktır. Dar olan alanın daha da daralmasına neden olacak olan bu tür kartonpiyer seçimleri pişmanlıktan başka bir şeye yaramayacaktır.

Özellikle banyo tavanında kullanılacak kartonpiyer malzemenin suya ve neme karşı dayanıklı olması gerekir. Aksi takdirde kısa sürede yıpranmaya ve dökülmeye başlayan kartonpiyerler büyük tadilat sorunu ortaya çıkaracaktır.

Kartonpiyer Yaptıracaklar Nelere Özen Göstermelidir?

Öncelikle bu iş için iyi bir usta bulunduktan sonra sıra model seçimine geldiğinde örnek kataloglar yardımcı olacaktır. Ayrıca kartonpiyer modellerinin yanı sıra kartonpiyerli ev dekorasyonu örneklerine bakarak fikir edinilebilir.

Kartonpiyerlerin birçok çeşidinin bulunması kararsızlığa neden olsa da uygulanacak alan için en uygun kartonpiyer seçeneği hakkında ustadan yardım almak fayda sağlar. Uygulaması ve temizliği rahat olan kartonpiyerler ile evlerin tavanı dekorasyonun önemli bir parçası haline gelmiştir. Tavanların kabartılmış şekilde kartonpiyer ile süslenmesi, gösterişli bir tavan dekorasyonu sağlamaktadır.

Kartonpiyer Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Ev dekorasyonu için önemli bir gereklilik gibi görülmese de, evinin tavanı da ev dekorasyonu ile uyumlu olsun isteyenler kartonpiyer uygulamasına evinin her yerinde yer vermektedir. Ancak kartonpiyer seçerken bilinmesi gereken noktalara değinerek, bu konuda fikir sahibi olmak isteyenler gerekli bilgiye sahip olabilirler.

Dayanıklı ve uzun süre sağlamlığını koruyacak olan kartonpiyerlerin seçilmesi oldukça önemlidir. Suya maruz kalması ihtimali olan alanların tavanları için suya dayanıklı kartonpiyer özenle seçilmelidir.  Bu özellikte olan birçok kartonpiyer çeşidi suya dayanıklı olmaları ile pek çok alanın tavanını süslemektedir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here