Eviniz İçin En Güzel 10 Okuma Köşesi Örneği

0
6362

Kitap okumak insanı dinlendiren, bambaşka ortamlara günü birlik yolculuğa götüren, kelime dağarcığını geliştiren, güzel konuşmayı sağlayan, yeni yeni düşünce yapılarına sahip olmamızı sağlayan, olaylara başka açılardan da bakabilme kabiliyeti kazandıran çok yararlı bir alışkanlıktır.

Evlerimizin küçük bölümlerinde kitap okuma köşelerine yer vererek bu güzel alışkanlığı devam ettirebilir hem de çocuklarımıza örnek olarak onlara da bu davranışı empoze edebiliriz

Kitap okuma anlarınızda rahat edebileceğiniz, kitap okuma zevkinizi ikiye katlamanıza imkân sunacak olan birbirinden şık, modern ve dekoratif kitap okuma köşelerini sizler için sıraladık;

İşte köşeler;

1

okuma-kosesi-ornegi1

Evlerinizin boş alanlarını veya duvarlarını kitaplıklar ile doldurarak kitaplarınızı yerleştirebileceğiniz güzel alanlar elde edebilirsiniz. Hemen camın dibinde kendinize rahatlıkla oturabileceğiniz alanlar oluşturarak kitabınızı ara ara doğaya bakarak çok daha keyifli bir şekilde okuyabilirsiniz.

2okuma-kosesi-ornegi-2

Şömine ile karşılıklı bir oda içerisinde sakin kafayla huzura dalacağını bir kitap okuma köşesine ne dersiniz. Sevdiğiniz kitaplar yanı başınızda ahşap mobilya dekorasyonu ile kitap okumayı bırakmak istemeyeceksiniz.

3okuma-kosesi-ornegi-3

Çok daha ferah bir ortamda; doğanın ışığından yararlanmak için pencere önünde ahşap ve rahat bir sandalye, arkanızda küçük bir raf kitaplık ile bambaşka serüvenlere yolculuğa çıkmaya hazır mısınız. Kitap okuma köşenizin ferahlığı sizleri çok daha dinlendirecektir.

4okuma-kosesi-ornegi-4

Daha canlı, renkli ve rahat bir ortamda kitapların dünyasına açılmak için kendinize özel bir kitap köşesi hazırlayabilirsiniz.  Dört bir tarafınızın kitaplarla çevrili olduğu bir kitap köşesinde bulunduğunuz ortamın tüm olumsuzluklarını unutabilirsiniz.

5okuma-kosesi-ornegi-5

Orijinal bir kitap okuma köşesi için size gereken tek şey bir kitap birde rahat edebileceğiniz bir koltuk gerisi keyif ve teferruattır. Kim değer keyfinize.. Her kitapta yepyeni bir macera, entrika veya bambaşka sürükleyici anılar…

6okuma-kosesi-ornegi-6

Sıradan bir kitap okuma köşesi olsun bana yeter diyorsanız. Oturma odanızın bir duvarına kitaplığınızı monte ederek hoş ve istediğiniz özelliklere sahip bir okuma köşesine sahip olabilirsiniz.

7okuma-kosesi-ornegi-7

Kafanız dinlemek kitaplarla daha fazla haşır neşir olmak için metal sandalyeler bve cam yuvarlak masadan oluşan kitap okuma köşesi size yeter de artar bile. Camın hemen önünde doğa ile iç içe bu köşede kitap okunmaz da ne yapılır?

8okuma-kosesi-ornegi-8

Kitap âşıkları için köşedir, yerdir mekândır hiç fark etmez. Evin her köşesinde kitaplık bulunabilir. Yanına bir sandalye oldumu işte orası kitap okuma köşesi oluverir. Sizlerde boş alanlarınızı fark modellerdeki kitaplıklar ile doldurabilirsiniz.

9okuma-kosesi-ornegi-9

Kitap okuma keyfine doymayanların kitap köşeleri özeldir. Tıpkı resimde görüldüğü gibi. Pencere hemen dibinde, üstten özel aydınlatma ve rahat bir koltuk ta varsa işlem tamamdır. Gayet şık ve modern bir kitap okuma köşesi oluşuverir.

10okuma-kosesi-ornegi-10

Odasında kendi çalışma masasında kitap okumaktan hoşlananlar için gayet standart ve hoş bir kitap okuma köşesi karşınızda bu fikri de değerlendirebilirsiniz.

11okuma-kosesi-ornegi-11

Sadece bir odanızı kitap okumak için ayırarak kendinize özel alanlar yaratabilirsiniz. Şömine karşısında rahat koltuğunuzda sımsıcak maceralara çıkmaya hazır mısınız?

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here