Evcil Hayvanlar İçin Pratik Ev Çözümleri

0
4551

İnsanların sadık dostları olan evcil hayvanlar, gerek bakımları gerek beslenmeleri ile çoğu kez pratik çözümlere ihtiyaç duyulmasına neden olmaktadır. Ancak evcil hayvanların yaşattığı huzurdan vazgeçmeyenler için bu pratik bilgiler oldukça işe yaramakta ve ev işlerinin daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Evcil hayvanı ile arasında zamanla beli bir iletişim geliştiren kişiler için, evcil hayvanın bakımı sorun olmaktan çıkmaktadır. Ancak birbirine yeni alışmaya çalışan kişiler için, hayvanın tuvalet eğitimi, tüylerinin dökülmesi ve beslenmesi gibi birçok konu evin dağılmasına ve kirlenmesine sebep olmaktadır.

Tüyler Sık Aralıklarla Taranmalı

kediÖzellikle tüylü olma özelliğe sahip olan kedi ve köpekler ev içine tüylerini dökmeleri ile bilinirler. Sürekli elektrikli süpürge ile temizlense dahi tüylerin sonu gelmediği sürece yeterli temizlik sağlanmayacaktır. Bu sebeple günlük düzenli olarak tüylerin taranması ile dökülecek olan tüylerin tarakta kalması sağlanır. Tarama işlemi için birçok evcil hayvan malzemesi satan yerlerde bulunmaktadır. Fiyatı çok yüksek olmamakla birlikte, evcil hayvanın tüy dökme özelliğinden şikâyet eden birçok kişi bu taraklardan edinebilirler.

Uzayan Tüyler Belirli Aralılarla Kestirilmeli

Evcil hayvanların ruh hallerini olumsuz yönde etkileyen bir davranış olsa da evin temizliğine katkı sağlaması açısından ev sahiplerinin değerlendirmesi gereken öneriler arasındadır. Evcil hayvan kuaförü olarak hizmet veren petshoplar tüylerin kısaltılması konusunda yardımcı olacaklardır. Tüylerin tamamen kısaltılması söz konusu olmasa da, uçlarından kısaltılması, tüy dökülmesini önemli ölçü de azaltacaktır.

Evcil Hayvan Ve Tuvalet Eğitimi

Evcil Hayvanlar İçin Pratik Çözümler
Evcil Hayvanlar İçin Pratik Çözümler

Evde beslenen hayvanlar birçok konuda insanların yoldaşı olsa da, bakım ve temizlik konusunda gerekli çözümler yokluğunda evde evcil hayvan beslemek oldukça zor olmaktadır. İnsanların kadar hayvanlarında önemli bir ihtiyacı olan tuvalet eğitimi ile bu sorunun önüne geçmek mümkündür. Kediler için,  küçük bir köşede kedi kumu bırakılması evcil hayvanın tuvalet eğitimi için oraya alışasını sağlayacaktır.

Evcil hayvan beslemek için evi müsait olanların bu işe kalkışmaları da önemli bir detaydır. Evinde müsait alanı olmayan kişilerin evcil hayvan bakması, hem bakan kişilere em de havana büyük eziyet niteliği taşıyacaktır. Bu sebeple hayvanın rahat etmesini sağlamak hayvan sahibinin en önemli görev olurken ev içinde havana özel alanların oluşturulması pratik çözümleri daha kolay hale getirecektir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here