Ev Temizliği İçin Pratik Fikirler

0
7038

Ev hanımlarının en büyük sıkıntısı olan ev temizliği özellikle çocukları olanlar için çok önemlidir. Hijyen sağlık açısından çok önemlidir. Bunun için ev temizliği de son derece mühimdir.

Ev temizliği yaparken kullanabileceğiniz birçok deterjan vardır. Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle deterjan sektöründe de gelişmeler olmuştur. Ancak deterjan kullanmadan da temizlik yapmak mümkündür. Bunun için doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz.

Her Derde Deva Sirke

Sirke sağlık açısından çok faydalıdır. Hem elmanın hem de üzümün sirkesi yapılabilmektedir. Yalnızca sağlık açısından değil temizlik açısından da sirkenin yeri büyüktür.

Banyolara Sirke

Sirke İle Temizlik
Sirke İle Temizlik

Kirlenmiş banyolara sirke ile çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken kireç çözücü yerine sirke kullanmak. Hem ucuz hem sağlıklı hem de faydalı olan sirke banyoda olan siyah lekeleri götürmede çok etkilidir.

Ketçap Deyip Geçmeyin

Ketçap ile cezve parlatma
Ketçap ile cezve parlatma

Ketçap yemeklerimiz lezzetlendiren bir sostur. Kırmızı bir renge sahip olan bu sos temizlik amacı ile de kullanılmaktadır.

Bakır cezveleri parlatmak için kullanılan ketçap cezvenin üzerine bir miktar sıkılır ve daha sonra güzelce ovulur. Daha sonra temizlenen bakır cezve daha parlak ve canlı bir görünüm kazanmış oluyor.

Ev temizliğinde kullanılan bu küçük püf noktalar hem temizliği daha keyifli bir hale getirmekte hem de ucuz yolla hijyenin anahtarını sunmaktadır. Perde temizliğinden fayans parlatmaya birçok farklı püf noktanın var olduğu bilinmektedir. Hanımlar bu püf noktaları uygulayarak kısa zamanda istenilen temizliğe ulaşılmayı sağlamaktadır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here