Eski Eşyaları Değerlendirme

0
2523

Evinizde eskiyen eşyalarınızı atmaya kıyamıyorsanız bu yazı tam da size göre. Her gün birçok eşya bozulur veya eskir. Bu eşyalar ya atılır ya da evde bir yere kaldırılır. Atılmaya kıyılamayan eşyalar eskimek üzere raflarda veya bazaların altında yerlerini alır. Bu eşyaları değerlendirip yep yeni eşyalar elde etmek mümkündür. Bunun için zannedildiği gibi hiç de çok fazla eşyaya gerek yoktur.

Prizden Mum Yapımı

Evinizde bozulmuş bir priz varsa onu atmak yerine birkaç kolay ulaşılabilir malzemeyle beraber yep yeni bir eşya yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey tercih ettiğiniz bir renkte boya, bir adet tornavida, dekoratif bir ip ve mumdur.

Öncelikle kullanacağınız prizin kablosunu kesin. Daha sonra prizin vidalarını sökün. Vidalarını söktüğünüz prizi istediğiniz bir renge boyayın. Boya kuruduktan sonra üzerine başka bir renk ile desen çizebilirsiniz bu yeni eşyanızın daha dekoratif durmasını sağlayacaktır. Boya kuruduktan sonra prizin boşluk olmayan yerlerinden ipleri dolayın. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey iplerin boyadığınız renkle uyumlu olmasıdır. Boşluklara mumları yerleştirin. Yeni mumluğunuz hazır.

Tekerlekten Saksı Yapımı

Eskimiş kullanmadığınız tekerleğinizi bahçenize uygun bir renge boyayın. Daha sonra boş tekerleğin içerisine toprak koyun. Toprağı tam tepesine kadar koymayın ekeceğiniz çiçeğin büyüklüğüne göre mesafe bırakın. İstediğiniz renkte ve cinste çiçekleri sanki saksıymış gibi tekerleğin içerisine ekin. Yeni saksınız hazır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here