En Güzel 10 Kına Gecesi Kıyafeti

0
31056

Kına geceleri gelenekselleştirilmiş adetlerin yansıtıldığı özellikle kadınlar arasında yapılan eğlencelerdir. Düğün kadar önem taşıyan ve düğünden önce yapılan bu eğlencelerde her yörede değişiklik gösterse de gelinin eline kına yakılır. Kına gecesi kıyafetinde giyeceğiniz kıyafete en az düğününüzde giyeceğiniz gelinlik kadar dikkat edilmelidir.

Bindallı Modeli Kına Kıyafeti

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-01

En eskilerden beri kına gecelerinde gelinlerin giydiği genelde kırmızı, beyaz ve yeşil tonlarında olan kıyafetlerdir. Osmanlı esintileri taşır. Fes ve altın tonlarıyla tamamlanmıştır. Minik ve çok fazla el işlemesini üzerinde taşır.

Hürrem Elbisesi Kına Gecesi Kıyafeti

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-02

Osmanlı döneminde yaşamış ve güzelliği ve kıyafetleriyle nam salmış Sultan Süleyman’ın sevdasını yaşadığı Hürrem Sultan kıyafetlerine benzetilen bu kına gecesi kıyafetleri oldukça göz alıcı modeller arasında yer alıyor. Osmanlı motifleriyle dikkatleri fazlasıyla üzerine çekecek olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz.

Mahidevran Kına Kıyafeti

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-03

Osmanlı döneminde yaşamış güzelliği ile giydiği her kıyafetin asilliği ile bilinen Mahidevran Sultanın kıyafetlerinden esinlenerek hazırlanmış bu kıyafetler fazlasıyla asil kına gecesi kıyafetleri olacağı için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kaftan Model Kına Kıyafetleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-04

Şalvar ve fesle tamamlanmış kalın ve gösterişli bir kaftandan oluşturulmuş bu kaftan model kına kıyafetleri fazlasıyla ilgi çekici ve tercih edilen değişik modellerden biridir.

Sarı Bindallı Modelleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-05

Kına gecelerinde genellikle kırmızı renk tercih edilse de renkli kıyafetlerde oldukça rövanşta olabiliyor. Özellikle sarışın gelinlerin sıklıkla tercih edebileceği sarı renk bindallıların üzerindeki işlemeleri ve kullanacağınız saç modelini doğru tercih etmeniz oldukça önemlidir

Bordo Kına Kıyafetleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-06

Bordo renk özellikle birkaç yıldır çok sık tercih edilen renklerden biri olmakla beraber, kına kıyafetlerinde de çok fazla tercih edilebiliyor. Sıcak ve koyu bir ton olduğu için her ten rengine uyum sağlayabiliyor.

Kabarık Etek Kına Kıyafetleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti--07

Bindallılarda her ne kadar şalvarlı modeller ön planda olsa da son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Uzun ve kabarık etekle oldukça tercih edilen bir kitleye sahip olabiliyorlar.

Gösterişli Bindallı Modelleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti--08

Kına geceniz hayatınızın en önemli günlerinden biri olacağı için o gün giyeceğiniz kıyafete çok özenmelisiniz. Gösterişli bir kıyafet tercih etmeniz oldukça uygun bir tercih olacaktır.

Yeşil Bindallı Modelleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-09

Renkli bindallılar teninize göre tercih ettiğinizde ve doğru aksesuarlarla kombinlendiğinde fazlasıyla güzel görüneceğinden dolayı tercihleriniz arasında yer almalıdır. Yeşil tonu doğru seçildiğinde özellikle esmer gelinlerde çok güzel görünecektir.

Tesettürlü Kına Gecesi Kıyafetleri

en-guzel-10-kina-gecesi-kiyafeti-10

Tesettürlü bir kına gecesi kıyafeti tercih edecekseniz kabarık etekli ve detayları ile özenle seçilmiş bir kına gecesi kıyafeti olmalıdır.

Mavi Kına Gecesi Kıyafetleri

Mavi renkli kına gecesi kıyafetleri altın rengiyle birleştiğinde muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz. Doğru aksesuarlarla kombinlemeye dikkat etmelisiniz.

mavi-kina-gecesi-kiyafeti

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here