Çeyizinizde Olmazsa Olmaz 11 Temel Eşya

0
8932

Evlilik her genç kızın ve erkeğin hayallerini süsleyen hayata bambaşka bir yerden devam etme imkânı sunan özel bir müessesedir. Daha yıllar öncesinden genç kızların çeyizlik hazırlıklarına başlanır.

Az çok her çeyizde bulunan temel eşyalar aynıdır. Bunlar nelerdir sizlerde merak ediyorsanız işte Çeyizinizde Olmazsa Olmaz 11 Temel Eşya;

Tencere takımları:

Bir genç kızın çeyizinde bulunması gereken en temel eşyalardan biridir Tencere takımları. Bu nedenle çeyizinizde en az bir takım bulundurmak şarttır.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-01

Koltuk takımı:

Kızların çeyizlerinde bazen bir adet koltuk   bulunuyor. Bu tamamen erkek tarafı ile ilgili bir durum bazen de yatak takımını kız tarafı alabiliyor. Fakat genel anlamda koltuk takımı genç kızlarımızın çeyizinde bulunabiliyor.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-02

Yemek takımı:

Enfes yemekleri en özel misafirlerine sunmak, çeyiz serilirken mutfak masasını donatmak için çeyizde bulunması gereken en temel eşyalardan bir diğeri de kuşkusuz yemek takımları olmaktadır.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-03

Danteller:

El emeği göz nuru çalışmalar kız çeyizlerinin olmazsa olmaz temel eşyalarıdır. Grururla sunacakları dantelli havlular en özel anların ve en ağır misafirlerin kullanacağı eşyalardır.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-04

Halı:

Evinizi döşemeyi düşündüğünüz renklerden oluşaan halılarda çeyizinizde bulunabilir. Severek kullanacağınız dekoratif halıları sizlerde çeyizinizde bulundurabilirsiniz.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-05

Beyaz eşyalar:

Çeyiz denilince ilk akla gelen temel eşyalar muhakkak beyaz eşyalardır. Hem maliyetleri hemde olmazsa olmaz ev ürünleri olduğundan çeyizde mutlaka yer verilmelidir.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-06

Bornoz Takımları:

Sevdiğiniz renklerden oluşan bay ve bayan grupları ile evlendikten sonra kullanabilceğiniz bornoz takımları ve havlular çeyizlerinizde mutlaka olmalı genç kızlar…

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-07

Uyku seti:

Geceleri yatarken üzerinize alabileceğiniz aynı zamanda çeyizinize renk katacak bir birinden özel uyku setlerini ve nevresim takımlarını sizlerde çeyizinizde bulundurun derim. Çünkü uyku setsiz bir yaşam olmaz.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-08

Kaşık Çatal takımı:

Leziz yemekleri yudumlamak için araç olarak kullanacağınız birbirinden şık çatal ve kaşık takımları çeyizlerin olmazsa olmaz temel eşyaları arasında bulunmaktadır.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-09

Perdeler:

Özellikle mutfak için kullanılabilecek dekoratif ve kullanışlı perdeler her genç kızın çeyizinde mutlaka yer almalıdır. Perdelerin yanında mutfak masası örtüsü ve vitrin peçeteleri de takım halinde yer alabilir. Bu sayede çok daha dolu dolu bir çeyize sahip olabilirsiniz.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-10

Ev aksesuarları

Çeyizin diğer temel olmazsa olmaz eşyaları ise evde boş kalan noktaları dolduracak olan çeşitli aksesuarlar olmaktadır.  Sevdiğiniz ve mobilyalarınıza ayak uyduracak türden aksesuarları çeyizinize dâhil edebilirsiniz.

ceyizinizde-olmazsa-olmaz-11-esya-11

 

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here