Çeyizimizi Eşyalarımızı Daha Ucuza Nasıl Alabiliriz

0
3144

Mağaza mağaza elbette gezilecek, uygun fiyatlı tavsiyeler değerlendirilecek ancak bizim tavsiyemiz farklı bir konuda. Kredi kartı ve online alışveriş siteleri ile daha ucuza almanın yollarından bahsedeceğiz.

Kredi kartınızı iyi kullanamıyorsanız yada sürekli asgari ücreti ödüyorsanız maalesef bu yazımızın size zararı olabilir.

Kart kampanyaları ve alışveriş sitelerinin hediye çeki, indirim kampanyaları gerçekten çok işinizi görecek. Mümkünse tüm kampanyaları birlikte birleştirip almalıyız. Nasıl?

Örneğin buzdolabı alacaksınız mağazaları, piyasayı araştırdınız en ucuz 1300 TL. İnternetten baktığınızda da buzdolabının kargo dahil 1320 TL olduğunu farz edelim.

–Mağazadan alacaksanız mağazaya özel kredi kartı veya hediye çeki, indirim kampanyası var mı?

–Hangi kredi kartı ile alışveriş  yapacaksak, yapacağımız sektörde kampanya yapmış mı?. Elektronik mobilya alışverişine puan kampanyası gibi bir kredi kartı kampanyası var mı?

–İnterneti araştırdığınızda, internet sitelerinde hangi kredi kartı kampanyaları var? Hediye çeki indirim kampanyaları var mı? ona bakılmalı.

Daha sonra uygun olan ile maliyet hesabını yapmalıyız. Mağazadan direk 1300 TL’ye alacaksak, internet sitesinde 1320TL’ye hem 50 lira puan hem de 100 lira hediye çeki veriyorsa burada interneti seçmek daha mantıklı. Hediye çekiyle ve puanlarla diğer kalan eşyalarımızı alabiliriz. Günümüzde internette daha çok kampanya yapıldığı için genelde internet alışverişleri daha karlı. Gerek internet gerek mağaza, uygun olan fırsatları değerlendirmemiz gerekiyor.

Bir tavsiye de internetten alacağınız  eşyaları mutlaka fiziki olarak gidip inceleyin. Resimlerde çok canlı gözüken cansız, sağlam gözüken zayıf, büyük gözüken küçük olabilir. En ufak bir detay eşyadan sizi soğutabilir. Önceden görmediğiniz bir eşyayı kurdurduktan sonra, kullandıktan sonra iade etmek de zor işler.

Uygun Fiyata Çeyiz Nasıl Alınır

Uygun Fiyata Çeyiz Nasıl Alınır
Ucuz Çeyiz Nasıl Alınır

İnternetten alınan ürünlerin dış kutusuna ambalajına bakıp yırtık ezik var mı dikkat edilmeli. Varsa tutanak tutturulup iade edilmeli yada kargocu buna yanaşmıyorsa alınmamalı. Durumu da aldığınız firmaya iletmelisiniz. Aldığınız ürünlerin servis çağırılmadan kullanılıp kullanılmayacağına da dikkat ediniz. Örneğin televizyon aldınız, bunun servisin kurması şartsa garanti şartlarını bozabilirsiniz.

Kredi kartınız yoksa yeni kart başvurusunda bulunabilirsiniz yada aile büyükleri, tanıdıklardan temin edebilirsiniz. Bu yazımızda size ucuz uygun fiyata çeyiz nasıl alınır konusu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here