Çeyiz Serilmiş Gelin Evleri

0
27156

Evlilik hazırlığı içinde olan bayanların en önemli gururu çeyizlerin çokluğu ve şıklığıdır. Birbirinden şık havlular, lifler ve patikler, çeyizin el emeği göz nurunu yansıtırken, en şık mutfak eşyaları büyük özenle alınmış olarak çeyizdeki yerini almaktadır. Bu mutluluğunu aynı ortak sevinci yaşayan bayanlarla paylaşmak isteyenler için açılmış olan sosyal medya hesapları aracılığı ile çeyiz serilmiş gelin evleri paylaşımı yapılmakta ve görenler varsa eksiklerini buradan aldıkları fikirler doğrultusunda değiştirmektedir.

Çeyiz Sermenin Püf Noktaları

Düzenli ve olması gereken şekilde serilmiş çeyizler daha akılda kalıcı ve göz dolduran bir emeğe sahiptir. Bu konuda çeyiz hazırlıklarını birçok facebook sayfasında paylaşan kullanıcılar fikir alışverişinde bulunurken, her yöreye ait farklı çeyiz serme adetleri ile daha farklı gelenekler öğrenilmektedir.

Çeyiz Serme
Çeyiz Serme

Çeyiz sererken her eşyayı kategorilendirerek bir arada sergilemek düzenli bir çeyiz serilmesini sağlar. Düğüne az kala gelin evindeki tüm hazırlıkları bitirmenin yanı sıra, düğün davetlilerinin çeyizleri görmesi için çeyizler serili bir şekilde görülmeyi bekler. Bu adeti uygulayan birçok yöre, evlilik hazırlığı heyecanına ortak olan birçok kişiyi kapsarken, çeyiz çokluğu ile övünmeyi seven bir toplum olmanın da göstergesidir.

Çeyiz Serilmiş Gelin Evi Fotoğrafları

İnternette bu şekilde arama yaparak birçok fotoğrafı görmek mümkündür. Ancak en güncel ve en güzel çeyiz hazırlıklarını takip etmek için yeni gelin evleri ve çeyizleri sayfası, yararlı paylaşımları ile düğün hazırlığında olan bayanları bir araya toplamaktadır. Bu sayfa sayesinde, çeyiz serilmesi hakkında bilinmeyenler ve merak edilenler açığa kavuşmaktadır.

Detaylı bir şekilde serilmiş çeyiz fotoğrafları ile çeyizlerindeki eksiklerini tamamlamak isteyenler fikir sahibi olmaktadır. Diğer yandan bu fotoğrafları yorumlayarak hazırlık içinde olan gelin adaylarına pek çok fikir verilmektedir.

Çeyiz Hazırlıklarına Dair Paylaşımlar

Düğün hazırlıklarının en önemli kısmı kız tarafına ait olmakla birlikte, çeyizdeki eksiklerin tamamlanması ve düğüne yakın yeni gelin evine serilmesi, en büyük heyecanlar arasındadır. Bu heyecan ve mutluluğunu paylaşmak isteyenler, facebook sayfasını ziyaret ederek, serilmiş çeyiz fotoğraflarını ve dilerse bütün ev dekorasyonunu paylaşarak fikir ve yorum alabilirler.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here