Boya mı Duvar Kağıdı mı?

0
9041

Evleri çevreleyen duvarların şık ve güzel durması ev dekorasyonu kadar önemli bir detaydır. Son yıllarda duvar dekorasyonunda farklı model ve uygulamaların gelişmesi ile akıllara duvar kağıdı mı yoksa boya mı yaptırmalı sorusunu getirmektedir. Boyanın sürekli yenilenebilir olması önemli bir avantaj olurken, duvar kâğıdının desenli ve daha şık durması, iki uygulama arasında tercih yapmayı zorlaştırmaktadır.

Boya Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Duvar kağıdının kabarma ihtimaline karşın boya tercihi birçok kişiye daha mantıklı gelmektedir. Farklı renklerdeki duvar boyaları ile evin genel havasını değiştirmek ve daha aydınlık bir atmosfer oluşturmak mümkündür. Özellikle silinebilen duvar boyaları uygulandığında uzun yıllar, silerek temizleme yöntemi ile duvarlar daha temiz kalmakta ve her sene boya masrafından kurtarmaktadır.

Duvar Kağıdının Avantajları Nelerdir?

Boya mı Duvar Kağıdı mı
Boya mı Duvar Kağıdı mı

Dekoratif bir ürün olmasından dolayı, evi ile ilgilenmeyi ve daha şık gösteren detayları sevenler için duvar kâğıdı ideal bir seçimdir. Ancak zamanla oluşacak kabarmaları önlemek için kaliteli olan duvar kâğıtları seçilmelidir. Diğer yandan duvar kâğıtlarının birçok renk ve modelde olmasından dolayı, duvar kâğıdı seçecek olanların sade ve açık renkleri tercih etmeleri gerekir. Küçük odalar için tavsiye bu yönde iken, geniş ve ferah odaların tek bir duvarında kullanılacak üç boyutlu ve koyu renk duvar kâğıdı oldukça farklı bir şıklık kazandıracaktır.

Duvar kağıdı temizliğinin duvar boyasına oranla daha zahmetli olmasından dolayı, birçok kişi boya tercih etse de, silinebilen özellikte olan duvar kağıtları kolayca silinerek temizliği sağlanmaktadır.

Boya Ve Duvar Kağıdı Kombini Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu trendleri sürekli kendini yenilerken, duvarların temizlik ve yenileme vakti geldiğinde birçok yeni uygulama insanların beğenisine sunulmaktadır. Boya ve duvar kâğıdı uygulamasına bir odada yer vererek farklı ve şık bir duvar dekorasyonu elde etmek mümkündür. Ancak doğru tercihler doğrultusunda yapıldığında sade odaların bile havasını değiştirecek etkidedir.

Öncelikle duvar kağıdı modeli içine bulunan renkler arasından boya rengine karar verilmelidir. Ya da duvar kağıdı zemininde bulunan renk esas alınmalı ve oda duvarları arasındaki uyum için o renk tercih edilmelidir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here