Ayna Süsleme

0
8958

Evde bulunan eski aynalarınızı süsleyip yep yeni bir eşya haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yine evinizde bulunan bir takım araç gereçleri kullanabilirsiniz.

Deniz Kabukları ve Ağaç Dalları İle Ayna Süsleme

Yazın gittiğiniz bir tatilde deniz kenarından topladığınız deniz kabukları ve midyeler ile aynalara farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Bu noktada ihtiyacınız olan malzemeler deniz kabuğu, her türlü taş, ağaç dalları, sıcak silikon tabancasıdır.

Deniz Kabuğu İle Ayna Süsleme
Deniz Kabuğu İle Ayna Süsleme

Özellikle sahil kenarına vuran ağaç dalları çok dekoratiftir. Bu sebeple buralara yolunuz düşerse çantanıza atacağınız dallar ile aynalarına çok farklı bir hava katabilirsiniz.

Ayrıca son zamanlarda son derece moda olan ağaç dallarının kesilip yapıştırılması ile yapılan aynalarda oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır. İhtiyacınız olan tek şey aynı boyda kesilmiş ağaç dallarıdır. Bu dallar yan yana olacak şekilde aynanın köşelerine veya çevresine dizilir. Bu sayede çok farklı bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Kağıt İle Ayna Süsleme

Kağıt Ayna Süsleme
Kağıt Ayna Süsleme

Ev dekorasyonunda yeri çok büyük olan aynaları birbirinden basit malzemeler ile oldukça farklı bir havaya sokabilirsiniz. Bunun birçok yolu vardır ki bu yollardan biride kağıt kullanmaktır. İhtiyacınız olan malzemeler yapıştırmak için bir yapıştırıcı veya sıcak silikon tabancası ile kullanmak istediğiniz her boyutta ve renklerde kağıtlar. Bu kağıtları bir dergiden alabilirsiniz. Renkli olması aynanın farklı bir havaya bürünmesini sağlayacaktır.

Evlerin vazgeçilmez dekoratif eşyalarından olan aynaları her evde bulunabilecek ve kullanmadığınız birçok malzeme ile süsleyebilir, odanızın veya evinizin yepyeni bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ayna süsleme ile ilgili yazımızın sonuna geldik. Bir başka dekorasyon yazımızda buluşmak üzere. Hoşçakalın.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here