Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonu

0
8711

Son yıllarda özellikle büyük villa türü konutlarda sıklıkla kullanılan Amerikan tarzı, evin her odasında aynı temada ancak birbirinden farklı ürünlerin kullanılması ile oluşmaktadır. Country tarzı olarak da bilinen bu dekorasyon türlerinde, yumuşak görünümler dikkat çekmektedir.

Amerikan Tarzı Ev Dekorasyon Detayları

Pastoral, floral, ekose, çizgili gibi detaylar Amerikan tarzı dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle sıcak ve yumuşak görüntü bu tarzın öncelikleri arasındadır. Aynı zamanda renkli ahşaplar da Amerikan tarzı evlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonunda Kullanılacak Renkler

Amerikan tarzı evlerde en çok kullanılan renkler toprak tonları olarak bilinmektedir. Aynı zamanda beyaz, mavi, kırmızı ve yeşil tonları da bu tarz evlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bu renkler tüm mobilyalarda tercih edilebilmekte ve her türlü detayda karşımıza çıkmaktadır.

Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonu Mobilya Tercihleri

Genellikle Amerikan tarzı ile döşenen evlerde eskitme mobilyalar kullanılmaktadır. Kır görünümü ağırlıklı olan bu mekânlarda genellikle soft renklerin kullanımına özen gösterilmektedir. Bu görünümü yaratabilmek için ise ahşap mobilyalara ağırlık verildiği gözlemlenir.

Ahşap ağırlıklı mobilyalar kullanılıyor olsa da döşeme kumaşlarının renkli olması da Amerikan tarzının önemli detayları arasında yer almaktadır. Çiçek desenleri de bu tür dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak büyük ve çoklu desenlerden hoşlanmayan kişiler için küçük alanlarda ve ufak detaylarda bu desenlerin kullanılması da tercih edilebilir. Bu çiçek desenleri mobilyaların üzerinde kullanılmak yerine minder, puf, perde gibi detaylarda da kullanılabilmekte ve bu haliyle de oldukça fazla beğenilmektedir.

Yemek odalarında ise ahşap masa ve sandalyeler kullanılırken, aksesuar olarak klasik stildeki aynalar ve antika büfe veya konsol büyük ölçüde tamamlayıcı olarak tercih edilmektedir.

Amerikan Tarzı Ev Dekorasyonu Aksesuar Tercihleri

Amerikan tarzı ile döşenen evlerde porselen aksesuarlar sıkça karşımıza çıkmaktadır. Sadece sehpa veya masa üzerinde değil duvarlarda da porselen aksesuarlar tercih edilebilmektedir.

Amerikan tarzı evlerde duvarlarda kullanılacak renklerde de açık renkler sıklıkla kullanılmaktadır. Açık renkli duvarlar ve çiçek desenli yatak örtüleri özellikle yatak odaları için en öncelikli tercihler arasında yer almaktadır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here