2017 Kapalı Gelinlik Modelleri

0
7396

Son yıllarda tesettür giyiminde oldukça mutlu edici gelişmeler görülmektedir. Günlük kıyafetlerde, davet elbiselerinde kaydedilen ilerleme gelinliklerde de yaşanmaktadır. 2017 yılında klasik modeller her zamanki gibi revaçta. 2017 yılında da tesettürlü gelinlik modelleri kimi zaman prenses modellerle kimi zaman sade ve şık düz kesimlerle, işlemeleri ve detaylarıyla göz dolduracak.

Olmazsa Olmaz Danteller

Tesettürlü gelin adaylarının en çok tercih ettikleri ayrıntılar genelde danteller olmaktadır. hali hazırda genç kızları prensese çeviren gelinlikler dantelin asaleti ile birleştiklerinde güzellikleri katlanarak artmaktadır. Dantel tercihleri ise tamamen gelin adayının zevkine kalmış. İstenirse büyük motifli ve gösterişli danteller kullanılabilirken çok küçük motifli ve sade danteller de tercih edilebilir. Kimi zaman dantel bir ayrıntı olarak kollarda ya da etek uçlarında kullanılarak yer yer hareketlilik sağlanır. Kimi zaman da dantelin güzelliği tüm gelinliğe yansıtılarak masal prenseslerine dönüşülebilir.

Gelinlikte Başörtü Tasarımı

2017 yılında tesettür gelinliklerde yaşanan olumlu gelişme tesettür başlarında da görülmektedir. Saçlar görünmediği için başörtüsü tasarımı oldukça önemlidir. Gelin adayının kendisini rahat hissedebilmesi ve başörtünün düzgün durması için çok başörtüsü üzerine çok ağır aksesuarlar kullanılmamalıdır. Örneğin; şifon bir şal ile  sade bir şekilde bağlanmış bir başörtüsünün üzerine çiçekten bir taç takmak 2017 yılında oldukça sık kullanılan bir ayrıntı olmuştur.  Ayrıca başörtü tasarımı yaparken duvağın duruşuna da dikkat edilmelidir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here