2016 Sade ve Şık Gelinlikler

0
7686

Gelinlik deyince akla her zaman abartı ve gösteriş gelmemeli. Kimi gelinlikler çok az ayrıntı ile bir peri masalına dönüşebilirler. 2016 yılında ayrıntısı bol ve süslü gelinliklerin yanında çokça sade ve şık gelinlik modeli tercih edilecek.

Gelinlikte Sadelik Etekte Başlar

Gelinlikler çoğunlukla kabarık etekler olarak düşünülebilir. Ancak kabarık olmayan ama dökümlü bir etek kısmı gelinliği oldukça şık ve sade yapacaktır. Kabarık olmayan eteklerin tercih edildiği gelinliklerde, gelinlik havasının bozulmaması için uzun kuyruklar tercih edilebilir.  Etek kısmında dilenirse bir kat parçalı tülün üzerine birkaç kat sade tül de kullanılabilir. Bu gelinliğe abartılı olmayan bir ışıltı verecektir. Aynı zamanda sadelikten de taviz verilmemiş olacaktır. Gelinliğin etek kısmına karar verdikten sonra sırada ayakkabı seçimi vardır.  Çok parlak olmayan şık ve sade bir ayakkabı tercihi, gelinliğin güzelliğini tamamlayacaktır.

Gelinlikte Ufak Detaylar Dikkat Edin

Sade gelinlik modellerinden hiçbir ayrıntı kullanılmayabilir. Baştan aşağı güzel bir kesimle inen gelinlik gelin adaylarını beyaz bir kuğu gibi hissettirecektir. Ancak İngiliz ve Fransız dantelleri gibi ayrıntılar gelinliğin şıklığına şıklık kadar. Ayrıca gelinliğin kol, yaka ve etek uçlarında yer alacak küçük işlemeler de oldukça şık duracaktır. Ayrıntılarda dikkat edilmesi gereken şey birkaç küçük ayrıntıyı aynı anda kullanmamaktır. Bir tanesi seçilip uygulanmalıdır. Aksi halde sade hayal edilen gelinlik oldukça fazla ayrıntıyla dolu abartılı bir gelinlik haline gelecektir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here