2016 Ev Dekorasyon Trendleri

0
5951

Ev dekorasyon trendleri, sadece yeni evlenenleri veya henüz bir ev kuracak gençleri değil, aynı zamanda evlerinde değişiklik isteyen ve trendlere uygun yaşamak isteyen herkesi ilgilendirmektedir.

2016 Ev Dekorasyonun Renk Kombinleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

Ülkemizde, yaklaşık olarak iki senede bir kez olmak üzere, bütün evi yeniden boyamak, temizlik göstergesi olarak kabul edilmektedir. Bu alışkanlığı kullanarak, her sene trend olan renkleri, ev dekorasyonuna yansıtmanız mümkün olmaktadır. 2016 trendlerinde, daha önce pek rastlanmayan renk kombinasyonlarını görmek mümkün. Bunlardan en dikkat çekicileri; siyah ve turuncunun birlikte kullanılması. Bir duvarı tamamen siyah boyamak, fikir olarak sizi rahatsız edebilir, ancak bu renkleri uygun şekilde birlikte kullanıldığı duvar kağıtlarından faydalanabilirsiniz. Yeşil ve sarı tonların birlikte kullanılması, yaşam alanların son derece ferahlatıcı etki yapıyor ve aynı zamanda da sezonun dekorasyon trendlerini yansıtıyor. Örneğim; zeytin yeşili ile pastel tonlarda bir limon sarısı, aynı alanda farklı duvarlarda birlikte kullanılabilir.

2016 Ev Dekorasyonu Aksesuar Türleri

2016 Ev Dekorasyon Trendleri
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

Parlak gri ve gümüş rengi, metalik yansımalı aksesuar objeleri, son sezonda çokça kullanılacak gibi görünüyor. Tüm bunların ışığında, eskiden kullanılan fakat daha sonra dekor aracı olarak kullanılması hoş karşılanmamaya başlayan aynalar, odalarda ve salonlarda, ait oldukları duvarlara geri dönüyorlar. Tek farkla; çerçevesiz olarak kullanılmaları gerekiyor. Doğaya olan özlem, dekor aksesuarlarında da kendini gösteriyor ve doğal taşlar ve ahşap objeler, baş tacı ediliyor. Doğal renkleri üzerinden, sade ve parlak olmayan cila ile sabitlenmiş ahşap objeler, gösterişli ve trendlere uygun dekorasyon yapmanızı sağlayacak. Alışılmamış fakat çok ilgi çeken bir dekorasyon modeli ise; rengarenk boyanmış boş çerçevelerin, duvarlara asılması veya masa üstünde kullanılması.

2016 Ev Dekorasyon Trendleri
2016 Ev Dekorasyon Trendleri

2016 Dekorasyon Trendi ve Yeniden Kullanma

Tüm dünyada yaşanan ekonomik krizler ve doğaya olan özlem, tabiatı koruma isteği gibi sebeplerle, global olarak yaşanan bir DIY (Do it yourself) akımı dikkat çekmektedir. Kullanılmış meyve kasalarından raflar yapmak, fabrikalardan alınabilecek ahşap paletlerden sehpalar yapmak gibi, bir amaçla kullanılmış ve atılmış bir ürünü alıp, başka bir amaçla yeniden kullanmak sayılabilir.

 

 

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here