2016 Bindallı Modelleri

0
10220
2016 Kaftan Bindallı

Türk adetlerinde çoğunlukla düğünden önceki gece yapılan kına geceleri olmazsa olmazdır. Kına gecelerinin olmazsa olmazı da çiçeği burnunda gelinlerin giydiği bindallılardır. Genelde otantik bir çizgide olan bindallılar bu yıl da aynı şekilde geçmişten izler taşıyacaklar. 2016 gelinleri bindallılarıyla birer Osmanlı sultanı olacaktır.

Kaftanlı Modeller Revaçta

Kaftan Bindallı
Kaftan Bindallı

Bindallılarda çokça tercih edilen kaftanlar 2016 yılında da sıklıkla görülecek. Bindallıya ağır bir hava katan kaftanlar üzerlerindeki nakış işlemeleriyle tam bir ustalık örnekleridir. Bu yıl da kına gecelerinde kuyruk kısmı hafif uzun İspanyol kol kaftan modelleri çoklukla kullanılacak.

Şalvarlı Bindallı Modelleri

2016-bindalli-modelleri-02

Bir köylü kızı edası veren şalvarlar bu yıl da bindallılarda çokça kullanılacak.  Alt ve üst olarak iki parça halinde olabilen bindallılar kimi zaman 3 parça halinde de kullanılacak. üst kısımlarda yine parlak işlemeler dikkat çekecek. Şalvarların bilek kısımlarındaki nakış işlemeleri ile bindallının üstündeki işlemelerle bir bütünlük sağlanarak otantik bir şıklık yakalanacaktır.

Renkler ve işlemeler

Bindallılarda son yılda bir renk cümbüşü yaşanıyor. Birçok farklı rengin bir arada kullanıldığı tek parça bindallılarda kalın işlemeli kemerler sıklıkla kullanılacak. İşlemeli büyük başlıklarla bu renk tamamlanıyor. Ancak tercihini klasikten yana kullananlar için iki ana renk yine bordo ve yeşil. Genel olarak gümüş ve altın sarısı renkten klasik Osmanlı motifleri ve çiçekli modeller bu yıl da çok kullanılacak. 2016 bindallı modelleri ile ilgili değerli yorumlarınızı yazımızın altında paylaşırsanız seviniriz.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here