Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

0
1465

Stor perdeler, son yıllarda ev dekorasyonlarında oldukça sık kullanılmakta. Pratikliği ve dayanıklılığı ile hanımları kendisine çeken stor perdeler temizliklerinde klasik perdelerden ayrılıyorlar. Stor perde temizliği düşünüldüğü kadar zor değil.

Stor Perde Temizliği

İlk yapmanız gereken şey stor perdenizin sığacağı kadar bir yıkama alanı ayarlamak. Perdenizin kırıştırmamalısınız aksi halde oluşan izler bir daha düzelmeyecektir. Sonrasında stor perdeyi temizlemek için beyaz sabun veya şampuan eklediğiniz ılık suyunuzu ve temiz bir süngeri hazırlayın. Stor perdeyi tamamen toplayarak takıldığı borusundan çıkartın. Önceden hazırladığınız zemine stor perdenizi katlamadan yayın. Hazırladığınız bol köpüklü suya süngeri batırın ve iyice sıkın. Tamamen kuru da olmamalı çok ıslak da olmamalı. Çok sulu bir sünger kullanırsanız perdenizi kurutmakta zorluk çekebilirsiniz. Özellikler köpüklerden aldığınız sabunlu sünger ile perdeye paralel olacak şekilde perdeyi silin. Kenarlarına dikey olarak süngeri sürmeyin. Fazla silmeniz ipliklerin açılmasına sebep olabilir. Bir tarafını bu şekilde sildikten sonra perdenizin diğer tarafını çevirin ve aynı işlemi uygulayın.

Daha sonra silme işlemini bitirdiğiniz perdenizi kuru ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Çok sulu silmediğiniz müddetçe kurulama işlemi oldukça kolay olacaktır. Kurulama işlemi de bittikten sonra düzgün bir şekilde çıkardığınız borusuna tekrar sarın. Perdenizi yerine taktıktan sonra aşağı kadar açarak perdenizin tamamen kurumasını sağlayın. Perdeniz ilk günkü gibi parlayacaktır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here