Pratik Dekoratif Fikirler

0
8193

Kimi zaman evinizi daha renkli yapmak istersiniz. Ancak bunun uzun bir uğraş olacağını düşünerek vazgeçersiniz. Aslında evinizin havasını değiştirmek için çok büyük değişiklikler yapmanıza gerek yok. Pratik birkaç uygulama sonucu evinizdeki değişime inanamayacaksınız.

1-Dolap Kulplarınızı Değiştirin

Renkli Dolap Kulpları
Renkli Dolap Kulpları

Dolaplar evler için oldukça önemlidir. Ancak dolaplarda köklü bir değişiklik oldukça zaman ve para kaybına neden olacaktır. Dolapların kulplarında yapacağınız ufak bir değişiklik evinize farklı bir hava katacaktır. Zevkinize göre seçeceğiniz dekoratif kulpların dolaplarınızı bu kadar değiştirdiğine inanamayacaksınız.

2- Yenisini Almayın, Eskisini Boyayın

Eski Eşyaları Boyayın
Eski Eşyaları Boyayın

Evinizde eskiyen bir mobilyanız varsa onu atıp yerine yenisini almadan önce bir kez daha düşünün. Eski mobilyanızı ahşap bir boya ile boyayıp dilediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Kolaylıkla bulunan malzemeler ile bu iş hiç de zor değil.

3- Kendi Kitaplığınızı Kendiniz Yapın

Kendi Kitaplığını Kendin Yap
Kendi Kitaplığını Kendin Yap

Kitaplarınızı klasik bir kitaplıkta tutmanız sizce de çok sıradan değil mi? Farklı boyutlarda alacağınız kitap raflarını ya da doğadan topladığınız odun parçalarını dilediğiniz gibi duvara monte edin. Ve hayal gücünüze göre boyayın. Eskitme tekniğinden yararlanarak antik bir hava da katabilirsiniz. Evinizin havasını nasıl değiştirdiğine inanamayacaksınız.

4-Yağmur Botlarınızdan Saksı Yapın

Yağmur Botu Saksı
Yağmur Botu Saksı

Kullanmadığınız yağmur botlarının içine koyacağınız toprak ve üzerine dikeceğiniz çiçek evinizde şirin bir bahçe havası estirecek. Dilerseniz botların dışını parlak dekoratif kağıtlarla kaplayın. Yaptığınız botları kapınızın dışında sergileyerek misafirlerinize farklı bir giriş anı yaşatabilirsiniz.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here