Halı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0
3850

Evimiz için en önemli kullanım alanlarımızdan biriside şüphesiz ki halı olmaktadır. Halılarımızın temizliği ailemiz de bizlere düşen en önemli birey görevlerinin içerisinde yer almaktadır. Özellikle de evimiz de küçük çocuk varsa eğer halı üzerin de oyunlarını oynarken Hijyen olması açısından alacağımız halının yıkama esnasın da daha temiz ve daha doğru bir şekilde yıkanmasını sağlayan motiflere önem vermeliyiz. Evimiz deki eşyalarımızın rengine göre halı alım seçimlerimizi sergilemeliyiz. En önemlisi Halı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Halı alırken en çok evimiz içerisinde ki eşyalarımız ile hem uyum sağlamasına hem de içerideki odanın boya rengine göre daha göz açıcı bir seçim yapmamıza dikkat etmeliyiz. Evin içerisinde ki canlı görünümü sağlayan en önemli unsurlardan birisidir.

Halı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Halı Seçimi
Halı Seçimi

Halılarımızın motiflerinden tutun renklerine kadar çok iyi seçimler yapmalıyız ki evimizde ki eşyalarımızın görüntüsünü hem bastırmasın hem de ev içinde daha boğucu bir renk oluşmasın. Bu yüzden daha kaliteli halılara yönelmemiz en doğru olanıdır ve seçimlerimiz de daha titiz davranmalıyız. Özellikle de ölçü alımlarında eğer ki halıyı satan firma tarafından gerçekleştiriliyorsa bizzat profesyonel bir ekip ile ölçülerinizi alın ve ona göre halınızı alma işlemine geçin. Genelde en çok yapılan hatalardan biriside halıları koltuk altına kadar gelecek şekilde ölçüler almaktır. Çünkü koltuklarımızın altında kalan halının o kısmı zaman içerisinde hem iz bırakıyor ve hem de daha kısa sürede o alanların ezilmesine yırtılmasına sebep oluyor. Bu yüzden ölçülerimizi alırken koltukların ayaklarının tam başladığı hizadan itibaren halının serilmesine önem verin.

Halı Tavsiye
Halı Tavsiye

Bizler halıları alacağımız esna da pek fazla kaliteyi göz önünde bulundurmayız fakat kalitesiz halılar da sanki kediden tüy dökülürmüşçesine pamuklanmalar oluşuyor ve etrafta temizlik esnasında sürekli tüyler uçuşuyor. Bu yüzden halıların dokuma kalitesine önem verelim ve halıların kalitesiz olması sonucunda birçok elektrikli süpürge aletlerimizin de bozulmasına sebep olmaktadır. Pamuklanmaya önlem alınamamakta ve elektrikli süpürge ile çekim esnasında halının pamuk dokuma kısımları daha kısa sürede gözenekleri tıkayarak süpürgemizin bozulmasını da sağlamaktadır. Bu yüzden seçimlerimiz de motif renk ve kaliteye çok önem vermeliyiz.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here