Geçici Eve Eşya Seçimi

0
3165

Yeni evlenince oturacağınız ev kiralık olacaksa yada çalıştığınız iş gereği başka şehre gitmeniz gerekiyorsa eşya seçimi konusunu iyi düşünmeniz gerekiyor. İleride ataması olacak bir iş sınavına dahi girecekseniz ihtimalleri değerlendirmelisiniz.

Çok eşya almanın küçük evlerde oluşturacağı kötü görüntüsünü, taşınma sırasında oluşacak hasarları ve masrafları bir yana bırakalım, asıl problem yeni taşındığınız eve fazla eşyaların, büyük boyutlu eşyaların sığıp sığmayacağı konusu.

Kiralık Evler İçin Eşya Seçimi

Geçici Ev Eşya Seçimi
Geçici Ev Eşya Seçimi

Genellikle evlerde, başta yatak odaları olmak üzere oturma odaları, salon, mutfak gibi bölümler umduğumuzdan küçük olabiliyor. Yeni eve taşınma ihtimaliniz varsa aldığınız yatak odası takımı normal boyutlarda olmalı, çok parçalı olmamalı, sökülüp takılabilir olmalı. Oturma odası için aldığınız kanepeler yataklı ise sadece bir tanesi yataklı olsun, iki tane olacaksa kanepe mutlaka bazalı olmalı. Eviniz çok fazla geniş değilse bazaya gerçekten ihtiyacınız oluyor. Misafir yastığı yorganı, tatil kıyafetleri gibi bir çok eşya da bazalar da saklanıyor. Bileceğiniz üzere salon takımlarını seçerken de yer kaplayan, çok parçalı olmamasına dikkat etmek gerek.

Yeni taşınacağımız evin tavanın alçaklığı da ayrı bir konu. Farz edelim ki büyük gösterişli bir avize aldınız. 2 sene sonra da yeni evinize taşındınız. Tavan alçaksa avizeye kafanız çarpabiliyor demek istediğimiz.

Showroomlarda  büyük eşyalar ne kadar gözümüze güzel gözükse de eşyalar eve gelince hüsrana dönüşebilir. Showroomlara gitmeden önce mutlaka alacağınız yerin boyutlarını ölçünüz. Eşyalar konulunca ne kadar size yer kalacağını, gelen eşyanın kapıdan geçişte sığıp sığmayacağını, nereye nasıl yerleşeceğini önceden tasarlayınız. Daha sonra ilgili firmayla olumsuz durumlar yaşanabilir, eşyalar sığıyor sonuçta deyip gelen yeni eşyaları iç içe sıkıştırmak zorunda kalabilirsiniz. Kapılarınız darsa komple sökülüp ekstra masraf ve sıkıntı çıkarabilir.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here