Evde Yapılabilecek Süs Eşyaları

0
22580

Süs eşyalarının ev dekorasyonunda yeri çok büyüktür. Sade bir mobilyayı son derece şık gösterebilen süs eşyaları tam tersi bir etkide yaratabilmektedir. Süs eşyaları satın alınabileceği gibi evde kolay bir şekilde de yapılabilmektedir.

Evde süs eşyası yapmak aslında çok basittir. Bunun için gerekli malzemeler aslında evinizde bulunan ve işinize yaramayan hatta bozuk eşyalar bile olabilmektedir.

El Yapımı Süs Eşyalar

Evde yapılan süs eşyaları son derece uygun fiyatlı ve şık olabilmektedir. Evde bulunan basit eşyalar ile yapılabilecek bazı eşyalar eve hem modern hem de farklı bir hava katabilir.

Ev Yapımı Doğal Mumluk

Ev Yapımı Doğal Mumluk
Portakal Mumluk

Malzemeler

  • 1 portakal
  • Birkaç adet kuru karanfil
  • Bir adet mum
  • Bir adet arzu ettiğiniz şekilde kurabiye kalıbı

Yapılışı

Portakalı alın ve ikiye kesin daha sonra içini çıkartın. Eğer isterseniz portakalı sıkıp daha sonra tortuları temizleyebilirsiniz. Daha sonra ikiye böldüğünüz portakalın bir parçasının en tepesini kurabiye kalıbı ile kesin ve şekil verin. Daha sonra şekil verdiğiniz tarafa karanfilleri saplayın. Süslediğiniz yarı üste gelmesi gerek. Diğer yarımın içerisine mumu koyun ve süslü yarımı üste kapatın. Ev yapımı kış süsünüz hazır.

Tuvalet Kâğıdı Rulosundan Ayna Süsü Yapımı

Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ayna Süsü
Tuvalet Kağıdı Rulosundan Ayna Süsü

Kullanılan ve biten tuvalet kâğıdının rulosundan çok şık bir ayna süsü yapabilirsiniz. Ruloyu yatay şekilde koyup elinizle bastırın. Düz bir şekil alınca makas ile kesin. Halka halka kestiğiniz rulonun 4 tanesini çiçek şekli olacak şekilde birleştirin ve yapıştırın. Bunu böyle aynanın çevresinde devam ettirin. Tasarım aynanız hazır.

YORUMUN BIZIM ICIN COK DEGERLI

Please enter your comment!
Please enter your name here